הצעה למשכנתא – כיצד לבחור?

הצעה למשכנתא

מי שמעוניין לרכוש דירה, יצטרך לגייס כ-25% מסכום הנכס, היות והחוק החדש של בנק ישראל אינו מאפשר מימון גבוה יותר של הנכס.

ניתן לגייס את הכסף לדירה באמצעות מתנות שקיבלתם מהחתונה, בני משפחה וחברים או שאולי כבר חסכתם סכום יפה למימון הנכס. יש להגביל את עצמכם לסכום הנכס, על פי הסכום העצמי שיש ברשותכם, למשל אם יש ברשותכם סכום של 250,000 ש"ח, יש לרכוש נכס שלא יעלה על מיליון שקלים. הבנק יממן לכם 750,000ש"ח במקרה זה. יש להגיע לבנק בו תבקשו את המשכנתא שבה תוכלו אף לקבל הצעה למשכנתא, אשר תתאים לכם מבחינת הריביות, ההחזר וכדומה. יש לדאוג לכך, כי ההחזר של המשכנתא, לא יעלה על שליש מהכנסתכם. יש להגיש את דוחות ההכנסות של שני בני הזוג לבנק וכך לקבל את האפשרות למשכנתא שתהיה נוחה. יש לחשב את ביטוח המשכנתא בסכום הכולל של ההחזר.

העלייה בהחזר החודשי של המשכנתא

יש לקחת בחשבון, כי ריביות, עולות בכל תקופה מסוימת, כך שיש לברר על הריביות באמצעות מחשבון המשכנתא. האישור העקרוני למשכנתא, יהיה האישור הראשון שלאחריו תצטרכו להמציא מסמכים נוספים. הבנק יחייב אתכם להציג דו"ח שמאי לגבי הנכס כך שיראה את ערכו הריאלי. יש לבנות תמהיל הלוואה שיתאים לכם על פי נתוני ההכנסה, הריביות והחזר התשלומים בכל חודש.

יועצי משכנתאות בלתי תלויים – הוצאה כדאית!

רבים משכילים לעשות וניגשים ליועצי משכנתאות בלתי תלויים, אשר יוכלו לבצע עבורכם תמהיל משכנתא שיתאים במיוחד לכל מבקש. יועצים אלה, אינם תלויים בבנקים ואין להם אינטרסים כלכליים כמו בבנקים השונים המציעים משכנתאות. היועץ, יש לו קשרים רבים בכל הבנקים ולאחר סקר, יוכל להציע לכם את הבנק הטוב ביותר, אשר יציע את הריבית הנמוכה והמשתלמת, היות ומדובר בשנים רבות של הלוואה שיש וכדאי לעמוד בה. הסכום שתשלמו ליועץ המשכנתאות, יהיה כדאי ולא רב, כך שתהיה לכם האפשרות והביטחון המלא לסמוך עליו, היות ויועצי משכנתאות מתמחים עם מיקוח מול הבנקים שמעוניינים כי אנשים ייטלו מהם הלוואות למשכנתא. פנייה זו ליועץ המשכנתאות, תפתור אתכם מריצות רבות ואבדן של ימי עבודה.

אל תתפתו לנכס יקר מדי…

תמיד כדאי לרכוש נכס בפרופורציות הנכונות, היות וגם כך, מחירי הנדל"ן הינם גבוהים מאוד בישראל, מה שדורש שיקול נכון בבחירת הנכס. לא כדאי לקחת נכס יקר היו וההחזר והסכום של המשכנתא יהיו גבוהים מדי, אלא אם כן יש בידכם סכום מכובד ושאר הסכום לא יהיה גבוה מדי להחזר.

 >> למידע בנושא מיסוי מקרקעין, מס רכישה והיטלי השבחה, לחצו כאן.

מהו מס שבח, כיצד מחשבים אותו ומי זכאי לפטור?

מס שבח

סוגיית מיסוי מקרקעין זהו עניין אשר מטריד אנשים רבים ברחבי הארץ. אנשים רבים מעוניינים למכור קרקעות בשלב כזה או אחר לאחר מכן הם מבינים כי סוגיית מיסוי מקרקעין תהיה משמעותית ביותר עבורם. בכל אופן, בסך הכל מדובר פה על המס אשר המדינה לוקחת מההון על מכירת הקרקע.

מהו מס שבח?

מס השבח הוא המס של המדינה על ההון ממכירה של קרקע מסוימת. המס הזה רלוונטי בעבור כל אחד אשר יהיה מעוניין למכור קרקע בשלב כזה או אחר בחייו, זאת כאשר לאורך השנים המס עבר שינויים רבים למדי. בין אם מדובר על פטורים לאנשים מסוימים ובין אם מדובר עם חישוב מורכב של מס השבח, בכדי להבין את זכויותיכם לעומק תהיו חייבים להיעזר בבעל מקצוע מהתחום.

בעזרתו תוכלו להתמודד עם סוגיית מס השבח בצורה הטובה ביותר שישנה. בעל מקצוע מיומן יהיה הכתובת הטובה ביותר להתמודדות עם צרכי המס השונים שלכם, ללא צל של ספק.

כיצד מחשבים מס שבח?

עד שנת 2014 היה פטור גורף ממס שבח אך מאותה שנה ועד היום חלו שינויים מעמיקים בחוק. בהתאם לכך יהיה צורך לחשב את מס השבח בנפרד בהתאם לעסקאות שהתרחשו לפני ואחרי אותה התקופה. בעזרתו של בעל מקצוע מיומן תוכלו להבין בקלות מהו מס השבח שעליכם לשלם למדינה וזאת כאשר לא תצטרכו לשבור יותר מידי את הראש מצדכם. בסופו של יום מדובר בעניין שתרצו להיות כמה שיותר מדויקים בו. כאשר לא משלמים מס באופן הדרוש הדבר עלול לגרור עימו השלכות שליליות עבורכם. הרי בוודאי לא תהיו מעוניינים למצוא את עצמכם במצב בו אתם נאלצים לשלם קנסות כבדים לרשויות המס המדינה.

מי זכאי לפטור?

עסקאות שבוצעו לפני שנת 2014 יהיו זכות לפטור וזאת כאשר ישנם גם מקרים מיוחדים בעבור עסקאות אשר בוצעו לאחרונה. בכל אופן, הפטור יהיה רלוונטי רק בעבור מיעוט מכם ולאור זאת כדאי להיעזר בבעל מקצוע אשר יסייע לכם להבין את גובה המס שעליכם לשלם ולצד זאת יסייע גם עם הפרוצדורה כולה.

בעזרת בעל מקצוע מיומן ניתן יהיה לטפל בסוגיות המס השונות איתן אתם נאלצים להתמודד ובצורה האידיאלית. האדם המיומן בתחום המס יאפשר לכם להמשיך בחייכם האישיים ומבלי להתעכב יתר על המידה על סוגיות המס השונות שמטרידות רבים. ללא ספק מדובר בפתרון אידיאלי אשר יסייע לכם לשים סוף לכל הסוגיה של מס השבח. התחילו בבחינת החובות והזכויות שלכם עוד היום ותוכלו לשים סוף להרגשה של המטרד ממס השבח. אין צורך שתמשיכו עם גרירת העניין. פנו עוד היום לבעל מקצוע אשר ניחן בהבנה מעמיקה את המיסים בארץ ותוכלו כבר בזמן הקרוב להעלים את סוגיית מס השבח מחייכם. בעזרת הטיפול הנכון הכל יהפוך לפשוט.

>> למידע מקצועי נוסף בנושא היכנסו לאתר "מסקלופדיה" ברשת:
http://www.masclopedia.co.il/