כל מה שחשוב לדעת על הלוואת המשכנתא

הלוואת המשכנתא היא ללא ספק ההלוואה המשמעותית ביותר בחייהם של רבים – ההלוואה כל כך משמעותית הן בגלל סכום ההלוואה שעומד כיום בממוצע על כ-700 אלף שקלים והן בגלל משל שנות ההחזרים אשר מתפרסים על פני למעלה מעשרים שנה. בהתאם לנתונים הללו כל שינוי הכי קטן בתנאי ההלוואה יכול לבוא לידי ביטוי בעשרות ולעיתים אף… קראו עוד כל מה שחשוב לדעת על הלוואת המשכנתא

הצעה למשכנתא – כיצד לבחור?

מי שמעוניין לרכוש דירה, יצטרך לגייס כ-25% מסכום הנכס, היות והחוק החדש של בנק ישראל אינו מאפשר מימון גבוה יותר של הנכס. ניתן לגייס את הכסף לדירה באמצעות מתנות שקיבלתם מהחתונה, בני משפחה וחברים או שאולי כבר חסכתם סכום יפה למימון הנכס. יש להגביל את עצמכם לסכום הנכס, על פי הסכום העצמי שיש ברשותכם, למשל… קראו עוד הצעה למשכנתא – כיצד לבחור?

מהו מס שבח, כיצד מחשבים אותו ומי זכאי לפטור?

סוגיית מיסוי מקרקעין זהו עניין אשר מטריד אנשים רבים ברחבי הארץ. אנשים רבים מעוניינים למכור קרקעות בשלב כזה או אחר לאחר מכן הם מבינים כי סוגיית מיסוי מקרקעין תהיה משמעותית ביותר עבורם. בכל אופן, בסך הכל מדובר פה על המס אשר המדינה לוקחת מההון על מכירת הקרקע. מהו מס שבח? מס השבח הוא המס של… קראו עוד מהו מס שבח, כיצד מחשבים אותו ומי זכאי לפטור?