כל מה שחשוב לדעת על הלוואת המשכנתא

הלוואת המשכנתא היא ללא ספק ההלוואה המשמעותית ביותר בחייהם של רבים – ההלוואה כל כך משמעותית הן בגלל סכום ההלוואה שעומד כיום בממוצע על כ-700 אלף שקלים והן בגלל משל שנות ההחזרים אשר מתפרסים על פני למעלה מעשרים שנה.

בהתאם לנתונים הללו כל שינוי הכי קטן בתנאי ההלוואה יכול לבוא לידי ביטוי בעשרות ולעיתים אף במאות אלפי שקלים. אז רגע לפני שאתם לוקחים את הלוואת המשכנתא שלכם, חשוב שתכירו את שירותי ייעוץ המשכנתאות הפרטיים אשר ניתנים כיום לזוגות רבים. הלוואה בסדר גודל כזה מחייבת את סיועו של איש מקצוע אשר מכיר היטב את כלל התנאים והמסלולים השונים. שירותי ייעוץ משכנתאות חוסכים עשרות אלפי שקלים בממוצע לכל לקוח רק בזכות הידע הנרחב של היועצים בתחום ובזכות משא ומתן מקצועי וטוב. אז במידה וגם אתם מעוניינים להיעזר בשירותים אלה, חשוב שתכירו כמה נקודות חשובות.

שירות צורכי הלקוח לעומת שירות צורכי הבנק – ההבדל בין יועצים פרטיים ליועצים בנקאיים

תחילה חשוב להדגיש כי קיים הבדל תהומי בין יועצי המשכנתאות הפרטיים לבין יועצי המשכנתאות של הבנקים. גם הבנקים מספקים יועצי משכנתאות לכל דורש ללא תשלום אך ניגוד האינטרסים הברור מונע מהם לייצג את הצרכים שלכם נאמנה. ככל שהלקוח ירוויח יותר כך הבנק יפסיד יותר וכמובן שמתוקף עבודתם בבנק, הם דואגים לצרכים  של הבנק בראש ובראשונה. לכן יועצי משכנתאות בנקאיים לא חושפים את כלל המסלולים האטרקטיביים ביותר בפני הלקוחות. לעומתם, יועצי המשכנתאות הפרטיים משרתים את צורכי הלקוח בלבד ללא כל קשר לבנק. הם מכירים היטב את כל מסלולי המשכנתא השונים וכן את תנאי הריביות הטובים ביותר שניתן לקבל לאחר משא ומתן טוב.

בניית תמהיל משכנתא מותאם אישית ליכולות הכלכליות שלכם

מעבר לכך, יועצים פרטיים ידעו להתאים ללקוחות שלהם תמהיל משכנתא מדויק ומותאם לצרכים שלהם. שלב הרכבת תמהיל המשכנתא הוא אחד השלבים החשובים ביותר אשר כל מטרתם היא להתאים את גובה ההחזרים החודשיים ליכולות ההחזר של הלקוחות בשלבים שונים בחייהם. יועצים מקצועיים יושבים עם הלקוחות במטרה להבין את יכולותיהם הכלכליות בהווה ובעתיד ומתכננים עבורם תמהיל משכנתא מותאם למניעת מצבים של קשיים כלכליים. בין כלל החישובים, היועצים מביאים בחשבון את רצון הזוג להתחדש ברכב חדש, סיום שנות הלימודים, קידום צפוי במקום העבודה, תכנון להתרחבות המשפחה וכן סכומי כסף שעתידים להיכנס מפיקדונות כלשהם בשנים הקרובות.

מיחזור משכנתא – הלוואת משכנתא נוספת לכיסוי המשכנתא הראשונה

סיוע מקיף וצמוד זה של יועצי המשכנתאות הפרטיים יבטיח לכם חסכון משמעותי של עשרות אלפי שקלים בממוצע. אך חשוב לדעת כי גם אם לקחתם בעבר הלוואת משכנתא ללא סיוע זה, בעזרת הליך מיחזור משכנתא תוכלו לשנות ולשפר את תנאי ההלוואה שלכם בסיועו של יועץ פרטי. באופן כללי הליך מיחזור משכנתא כולל לקיחת הלוואת משכנתא נוספת לכיסוי המשכנתא הראשונה כך שתוכלו להישאר עם התנאים של הלוואת המשכנתא השנייה בלבד.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *