בואו להכיר כמה מתכונים דרוזים בסיסיים

העדה הדרוזית, היא ללא ספק אחת מן העדות המיוחדות ביותר שיש היום בשטחי מדינת ישראל. מדובר בעדה עם מסורת מפוארת מאד, עם דת סודית וייחודית, ועם תרבות יוצאת דופן. עם זאת, במפגשים תיירותיים רבים, אין ספק שאחד מהדברים שמרשימים במיוחד את הציבור הישראלי, הרי זהו האוכל הדרוזי, עם מתכונים שונים. מתכונים בעדה הדרוזית, אהובים מאד על כלל הציבור בישראל, היהודי והערבי כאחד. מדוע זה כך? מכיוון שמצד אחד, מתכונים דרוזים מבוססים על מרכיבים רבים אשר מוכרים לישראלים (שהרי הדרוזים יושבים מאות בשנים באזור המזרח התיכון), אך מצד שני, אין ספק כי מתכונים דרוזים כן כוללים בתוכם שינויים ומרכיבים ייחודיים, שהופכים אותם ליוצאי דופן וטעימים במיוחד.

כמה מתכונים שתרצו להכיר

יש כמה מתכונים בעדה הדרוזית, שבהחלט תוכלו להכיר. הם לא מורכבים מידי, וגם אדם שמעולם לא התנסה בהכנה של מתכונים דרוזים, לא יתקשה בהם. קחו לדוגמה, מתכונים להכנת פיתה דרוזית. בשונה מפיתות רגילות, את הפיתות הדרוזיות אפשר להכין גם על סאג’, ואם לא, אז רצוי בטאבון. אפשר להשתמש גם בתנור רגיל, אם כי שתי האופציות האחרות עדיפות. על מנת להכין מתכונים להכנת פיתה דרוזית, עליכם להצטייד בסך הכל בק”ג אחד של קמח, כף של שמרים, 2-3 כוסות מים, וקצת מלח להדגשת הטעם. מתכונים דרוזים אלו הם פשוטים במיוחד – בסך הכל יש לערבב את כלל המרכיבים ולהכין בצק. את הבצק מניחים למשך שעה שיתפח, ולאחר מכן יש לחלק אותו לכדורים בגדלים שונים, לפי הגודל שבו אתם תרצו את הפיתה שלכם. את הכדורים טובלים בעוד קצת קמח, משטחים, ומתחילים להכין על הסאג’ או על הטאבון.

מתכונים נוספים שתוכלו לעשות בהם שימוש, הם המתכונים להכנת לבנה. ברור שאלו הם מתכונים דרוזים שבהם אתם לא צריכים בעצמכם להכין את הגבינה מההתחלה, אלא לעשות שימוש ביוגורט קיים, כאשר מומלץ לרכוש יוגורט %5. מעבר לכך אתם בסך הכל צריכים שמן זית וכפית מלח. את היוגורט אתם מערבבים עם המלח, וקושרים אותו בתוך שקית בד, בצורה חזקה ואטומה לחלוטין. את השקית אתם תולים בחוץ, ואחרי יממה שלמה – יש לכם לבנה למהדרין, ממש כמו בתוך מתכונים דרוזים אותנטיים.

ויש עוד הרבה מאד מתכונים דרוזים

ראיתם פה שני מתכונים פשוטים למדי, שכל אחד יכול להבין, אפילו אם הוא מעולם לא התנסה בהכנת מתכונים של העדה הדרוזית. המאכלים שמתקבלים בסופו של דבר הם ערבים מאד לחך הישראלי, ואפשר להכין ארוחה שלמה בעזרת מתכונים אלו. אתם מוזמנים כמובן להמשיך ולחפש מתכונים דרוזים נוספים, אשר כוללים גם מאכלים בשריים שונים, במידה ותרצו להכין מנות עיקריות. המתכונים הם כולם נוחים למדי להכנה, ולא דורשים עבודה רבה יותר ממה שאתם מורגלים אליה.

* אנו ממליצים בחום על בלוג מתכונים נוסף, הפעם מתכוני עוגות ומתוקים של “מיריקה”:
http://www.mirika.co.il/category/blog/

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *