רכישה והשכרה של ציוד רפואי

השכרת ציוד רפואי

טיפולים רפואיים מתבצעים ברובם באמצעות ציוד רפואי מגוון. מכשירים שונים משמשים אנשי רפואה לצורך הזרקת תרופות, לביצוע פרוצדורות רפואיות כמו: ניתוחים, חבישת פצעים, בדיקות גופניות, אבחון, פיזיותרפיה ושיקום ועוד. ציוד אחר הינו ריהוט שמותאם בצורה משולמת לסוג הטיפול, לשכיבה וישיבה, לאחסון, להובלת אנשים, תרופות וציוד אחר וכדומה. המכשור בחלקו הינו מורכב ובעל טכנולוגיות מתקדמות והאחר הינו פשוט יותר. יש מוצרים שנועדו לשימוש חד פעמי ויש אחר לשימוש ארוך טווח. יש ציוד שנועד לשימוש בתוך במבנים רפואיים ויש אחר שנועד לשירותי שטח. וכן הלאה.

רכישה והשכרה

את כל הציוד הזה ניתן לרכוש אצל חברות שמתמחות באספקת ציוד רפואי. חלק גדול ממנו אף ניתן להשכיר לתקופות שונות שחלקן אפילו ארוך מאוד. שיטות ההשכרה התמחור משתנות בהתאם לסוג המוצר ופרמטרים אחרים. לדוגמא: ניתן להשכיר מכשיר לטווח ארוך ובסוף התקופה להחליף למכשיר דומה אבל מתקדם יותר, וכדומה. חברות אלו מחזיקות אתרי אינטרנט מסודרים וידידותיים וניתן לגלוש בהם ולבחור את המכשור הנדרש. בכל אתר יש סידור תפריט ראשי וסידורי תפריט משניים. המכשור הרפואי מצוי תחת השם קטלוג מוצרים שבעצמו מחולק לקטגוריות שונות. בכל אחת מהן יש ציוד המתאים לקטגוריה. כך ניתן לראות מיטות טיפולים ואשפוז, פתרונות הרמה, הולכה והעברה, תמיכה טיפולית ופצעי לחץ, דיאגנוסטיקה, מכשור רפואי, פתרונות רחיצה ומערכות חיטוי, פיזיותרפיה, שיקום אקטיבי, שיווי משקל ויציבה. בכל אחת מהקטגוריות יש מספר רב של  מכשירים וציוד רפואי וכל אחד יבחר מכשיר אחר בהתאם לתחום פעילותו.

שיטות רכישה מגוונות

עולם הרפואה הינו גדול ומגוון מאוד וכולל אבחון, טיפול, שיקום ועוד. יצרנים רבים שחלקם הינם בעלי שם ומוניטין בינלאומיים מייצרים ומשווקים אלפי פריטים מגוונים. יש צורך להתייעץ ולקבל הסברים, טיפים, ועצות ממומחים לאספקת ציוד רפואי. בחברה בעלת ניסיון ושם יש משווקים מומחים היכולים לסייע בייעוץ מגוון. ניתן להתקשר ולשוחח עימם ולקבל הסברים במהירות ובצורה מפורטת. כך, יהיה ניתן להתאים את המכשיר המתאים ביותר לצרכי המטפל. במוסדות רפואה גדולים הדרישה לציוד רפואי עולה, לרוב, על ידי אנשי המקצוע הבקיאים בתחומם וכל הרכישה נעשית בצורה מסודרת על ידי מכרזים או על ידי הזמנות להצעות מחיר וכדומה. עסקים ואנשים פרטיים יכולים לרכוש ציוד רפואי דרך אתרים המיועדים לכך, וגם בחנויות ובמקומות אחרים המספקים אותם. כאן, יכול כל אחד לרכוש כל מכשיר או ציוד רפואי הנראה ונדרש לו ללא פרוצדורות מורכבות. ניתן לרכוש מוצרים בודדים הנמצאים על גבי  המדפים או להזמין כמויות בהזמנה  מסודרת שעשויה לזכות, פעמים רבות, בהנחות משמעותיות. מוסד רפואי שעובד עם ספק אחד עשוי להרוויח רבות. כל ההזמנות נעשות בצורה מסודרת על בסיס תמחור זהה, וכך, כל האספקה נעשית במהירות ובצורה חלקה. יש חשיבות לשיטת עבודה זאת והדבר מקל מאוד על פעילות המוסד הרפואי.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *