מכללות בצפון – עושר אקדמי

למרות מספר התושבים הלא גדול בצפון הארץ יש שפע של מכללות בצפון הארץ המעניק אפשרות לצעירים רבים ללמוד באווירה אחרת את מרבית מקצועות הלימוד האקדמיים. מכללות בצפון כוללות בין היתר לימודי קולנוע וטלויזיה, לימודי אמנות שונים, מדעים, מקצועות ההנדסה השונים ועד ללימודי מקצועות עריכת הדין, ראיית חשבון, מקצועות ההיי טק השונים, חינוך וספורט, ניהול והנדסת אנוש וכיוצא באלה.

בשנים האחרונות נוספו עוד מכללות בצפון המאפשרות לכל אחד ואחת למצוא את התחום שמעניין אותו ללמוד. להל"ן רשימה של המכללות בצפון ומסלולי הלימודים אותם הם מציעים. כדי להכיר את כל המכללות ואת כל המקצועות מומלץ להיכנס לאתרי המכללות עצמם ולוודא את כל הפרטים המדוייקים.

המכללה האקדמית גליל מערבי בעכו

כרגע נמצאת המכללה בחסות אוניברסיטת בר-אילן אך היא כבר נמצאת בהליך בקשה לעצמאות אקדמית. במכללה לומדים קרוב ל 2000 תלמידים במקצועות שונים במסלולים לתואר ראשון.

אורט בראודה – כרמיאל

מכללה אקדמית למקצועות ההנדסה באישור ובתקצוב המל"ג המעניקה תארי בוגר במדעים – BSc, וכן תואר מוסמך במדעים – M Sc. מספר הלומדים במכללה הוא 4000 שמתוכם לומדים כ 2800 לתארים אקדמים בתחומי ההנדסה השונים והיתר נמצאים בתוכניות קדם אקדמאיות. במכללה זו קיימת תוכנית ייחודית בתחום התעשיתי / עסקי.

המכללה האקדמית כנרת בעמק יזרעאל

המכללה מציע לימודים אקדמיים בתחומים שונים ומגוונים בתוך קמפוס רחב ידיים המשלב לימודים עם התנסות מעשית. הסגל האקדמי מגיע למכללה זו ממיטב האוניברסיטאות בארץ והיחס לכל תלמיד הוא אישי ותומך. חיי החברה במכללה זו עשירים במיוחד ורבים בוחרים בה מסיבות אלה.

מכללת צפת

מכללת צפת פועלת בחסות אוניברסיטת בר אילן. המכללה מקיימת מסלולי לימוד שונים המעניקים ללומדים תואר BA של אוניברסיטת בר אילן וכן ישנם מסלולי לימוד להכשרת  מורים וללימודי עבודה סוציאלית.

מכללת תל חי

מכללת תל חי ממוקמת צפונית לקריית שמונה ומאפשרת לתלמידיה אחד עשר מסלולים אקדמאים שונים לקראת תואר ראשון ותואר שני במקצועות שונים. כמו כן ניתן ללמוד במקום בתוכניות קדם אקדמאיות ויש במקום מכון לאמנויות ובית ספר לנערים מחוננים. במקום לומדים כ 4000 תלמידים באוירת קמפוס מקסימה. המכללה מקיימת אירועים רבים כמו כנסים, הרצאות אורח, ימי עיון וכדומה.

מכללת אוהלו בקצרין

מכללה לתיירות, חינוך וספורט  שהוקמה על שם ברל כצנלסון בשנת 1964 ליד הכינרת והועברה לקצרין בשנת תשנ"ח. בשנים האחרונות עבר המקום שיפוץ ובנייה מחודשת וכיום הוא כולל מעונות מסובסדים, כיתות חדשות, מעבדות, חדרי מחשבים וכיוצא באלה.

אם אתם חושבים ללמוד באווירה אחרת, ביחד עם בני גילכם ורחוק מהבית, כל אחת מהמכללות בצפון יוכלו לשרת אתכם נאמנה, תלוי בתחום הלימוד המועדף עליכם. הלימודים בצפון הם חוויה שמעבר ללימודים האקדמים והם כוללים גם מגורים עצמאיים, חיי חברה תוססים והרבה פעילויות רבות אחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *