לימודי חינוך – לימודים באקדמיה

לימודי חינוך

במוסדות ללימודים גבוהים ברחבי הארץ ישנם מגוון מסלולים וחוגים וביניהם מסלול של לימודי חינוך. תכניות ללימודי חינוך כוללים לימודי הוראה ולימודים לתואר ראשון (.B.Ed) ואפשרות להמשך לימודים עבור תואר שני -.M.Ed ו- M.Teach. כל לימודי החינוך להוראה בשילוב עם תואר אקדמי כוללים לימודים עיוניים ותיאורטיים לצד התנסות מעשית.

לימודים באקדמיה – לימודים עיוניים ומעשיים

לימודים באקדמיה הם לימודים במוסד אקדמי רב-תחומי העוסק בחינוך, חברה, אמנות ותרבות. בפני המצטרפים לדוגמא אל מסלול לימודי הנדסה באקדמיה קיים היצע רחב של תכניות לימודים לתואר ראשון ושני וגם לימודי תעודה שונים. האקדמיה מתמקדת בסטודנטים ונותנת מענה לצורכיהם ושיתופם במוקדי קבלת החלטות. לימודים באקדמיה במסלול לתואר ראשון עם תעודת הוראה כוללים לימודים עיוניים ועבודה מעשית והשילוב הזה משדרג באופן משמעותי את איכות ההכשרה והופך את הבוגרים לאנשי מקצוע מיומנים. תכנית לימודים זו מאפשרת לסטודנטים בתחום זה לרכוש ידע עיוני ומקצועי והם יכולים בו זמנית להמשיך לעבוד. נושאי הלימוד מוסיפים ללומדים ועובדים ידע מעשי ועיוני הטובים באופן ישיר למקום העבודה שלהם ויתרמו לקידומם בארגון.

לימודי חינוך והוראה – מאז ועד היום

בעבר מי שרצה להיות מורה למד בסמינר מורים במשך שנתיים כאשר לאחר מכן קיבל תואר של מורה מוסמך ויכול היה להתחיל לעסוק במקצוע ההוראה. לאחר מספר שנים, כדי להעלות את רמת ההשכלה של המורים בישראל, הלימודים בסמינר הוארכו לשלוש שנים והתואר שקיבלו המסיימים היה מוסמך בכיר. לפני מספר שנים, כדי לשפר את מעמדו של המורה, הוחלט כי מורים ילמדו לימודים באקדמיה לתואר ראשון בשילוב עם לימודי הוראה כשבסוף הלימודים יקבלו תואר B.Ed בחינוך ותעודת הוראה. מי שהעדיף ללמוד לימודים אקדמיים באוניברסיטה, קיבל תואר BA בחינוך ואחר כך השלים את הלימודים על מנת לקבל תעודת הוראה. מורים ותיקים שהיו מורים מוסמכים, שהיו מעוניינים להשלים לימודים ולזכות בתואר אקדמי, יכולים כיום ללמוד במכללות בתנאי לימוד נוחים, במסלולים ומסגרות גמישים, לקבל הקלות ופטורים שונים בהתבסס על לימודים והכשרות קודמות. מורים שפונים אל לימודים אקדמיה למטרת השלמות הם לרוב מי שממשיכים לעבוד ובפניהם קיימת האפשרות של מסלול לימודי ערב.

לימודי חינוך – תכנים ומטרות

לימודי חינוך ותעודת הוראה ניתן ללמוד באחת האוניברסיטאות או מכללות בישראל. אנשים אשר עוסקים בתחום ההוראה מאמינים כי לימודי חינוך נובעים מתחושת שליחות מעבר להיותם מקור פרנסה והם מתאימים לאלו שרואים בחינוך הזדמנות אמיתית לחולל שינוי בחברה הישראלית ורצון להיטיב עם החברה ולעצב אותה על מנת להשיג חברה צודקת וערכית יותר. במכללות בהם מתקיימים לימודי חינוך מאמינים כי בעזרת החינוך הנכון והמתאים האדם יוכל לממש את עצמו ולחיות את חייו ברמת חיים נאותה ואיכותית יותר ובשוויון הזדמנויות. לכן יש צורך להכשיר עובדי חינוך טובים ואיכותיים. לימודי חינוך יאפשרו ללומדים למידה ערכית, רכישת ידע רב, הכשרה רחבה ומעמיקה, הטמעת ערכים והעשרת הידיעות המקצועיות בתחומי הלימוד השונים והתפתחות מתמדת. לימודי חינוך מקנים לסטודנטים בסיס מקצועי הנדרש על מנת לחנך, לפתח ולטפח תלמידים בגילאים שונים ומקבוצות אוכלוסיה שונות.

פורסם ב
בקטגוריה כללי

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *