לימודים ברומניה

(עודכן לאחרונה בתאריך 4/11/2015)
לא מעט ישראלים בוחרים לעשות את הדרך הארוכה לרומניה המושלגת על מנת להרחיב אופקים ולרכוש השכלה גבוהה. הישראלים הצעירים נחלקים לכמה קבוצות, חלקן בוחרים לעשות את הדרך לרומניה על מנת ללמוד את מקצועות הרפואה השונים והחלק האחר, אשר מורכב בחלקו הגדול מבעלי אזרחות רומנית, מעדיפים להגיע ללימודים ברומניה על מנת ליהנות מלימודים בשכר לימוד מופחת. בכתבה הבאה ניסינו לסקור את התופעה ולגלות מי הם הישראלים שיוצאים לרומניה על מנת לחזור ממנה חכמים יותר. קריאה נעימה.

לימודי רפואה ברומניה

לימודים בתחום הרפואה ואפילו לימודים בתחומים פרה-רפואיים כמו לימודי רפואה משלימה או לימודי רפואת שיניים דורשים בארץ יכולות מדהימות. כל הסטודנטים בפקולטות לרפואה, ללא יוצא מן הכלל הם כאלו שהצליחו להשיג לפחות שבע מאות ועשרים במבחן הפסיכומטרי וממוצע בגרות של לא פחות ממאה, ואם אפשר יותר (בונוסים)…

המסוכה הגבוהה הזו גרמה ללא מעט אנשים שחלומם הגדול הוא ללמוד רפואה לוותר עליו, אבל אילו שהחליטו לא לוותר על החלום יכולים להגיע לרומניה וללמוד שם את כל מקצועות הרפואה בתנאים שאינם פחותים מהתנאים בארץ ובמחיר נמוך בהרבה מהמחיר בארץ. כאשר הרופאים הצעירים חוזרים מרומניה על מנת להתחיל סטאז’ בארץ בתי החולים והמרפאות הפרטיות יחכו להם ברוב המקרים בזרועות פתוחות, רמת הלימודים ברומניה היא מהגבוהות בעולם וגם מערכת הבריאות בישראל מכירה ומוקירה את האוניברסיטאות ברומניה.

לימודים ברומניה – זול ואיכותי

אמנם חלק הארי של היוצאים ללימודים ברומניה מורכב מתלמידים במקצועות הרפואה למיניהם אבל בשנים האחרונות אפשר למצוא גם לא מעט סטודנטים אחרים, חלקם בעלי אזרחות או דרכון רומניים, שהחליטו לנצל את הדרכון האירופאי שאותו קיבלו לאחרונה (בשל הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופאי אשתקד) וללמוד תמורת שכר לימוד סמלי בלבד.

לא רק שכר הלימוד ברומניה זול הרבה יותר נאשר בארץ אלה גם הוצאות המחיה נמוכות הרבה יותר. בעוד שבארץ הסטודנטים יאלצו לשלם לא מעט כסף על דירות שכורות ברמה נמוכה, הרי שברומניה תמצאו כמעט ליד כל אוניברסיטה, הוסטל מיוחד שמיועד לסטודנטים והם יכולים ללון בו תמורת סכומים מגוכחים.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *