מוזיאונים במרכז – להעביר את היום על הצד הטוב ביותר

יותר ויותר אנשים מחפשים אטרקציות במסגרת טיול או סיור כזה או אחר, הם מטיילים בטבע, פוגשים חברים בבית הקפה ואפילו יוצאים לתערוכות מרהיבות ועדיין משהו חסר. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם עשיתם כבר הכול, טיילתם בכל מקום ראיתם ופגשתם את כל בתי הקפה והשווקים האפשריים בישראל ואתם כבר לא מגלים עניין כמו בעבר? החדשות הטובות הן כי אפשר בהחלט לרגש ולהתרגש באמצעות סיור באחד או יותר מוזיאונים במרכז. בכדי שתבינו על מה מדובר הנה כמה יתרונות על בחירת מוזיאונים הנמצאים בנקודה הנכונה ומביאים ערך מוסף יותר מהרגיל.

לשלב ביקור במוזיאונים במסגרת טיול

מוזיאונים במרכז הם מוזיאונים המביאים ערך מוסף של סיור משולב בתמונות ואמנות לצד אירועי חברה בלתי נשכחים- כך אפשר לדבר גם על מוזיאונים הנושקים לחוף ימה של תל אביב- כאמור חופי יפו. אז מי עדיין לא ביקר או לא שמע על האפשרות הזו להתרגש מביקור במוזיאון המדהים הנמצא ביפו ומביא את הסיפורים הטובים ביותר להתגשמות? תמונות מרהיבות, אמנות ומבנה ישן כך שאפילו קירות המקום יוכלו להעיד את הרגש וההתרגשות הכרוכים בביקור שם. מוזיאונים במרכז אכן יודעים לספק את כל התשובות בפרט אם קצתם בטיולים שגרתיים ורגילים ואתם מחפשים העשרה פנימית ואישית לא רק לכם אלא גם לבאי המשפחה והבית. מגיע תייר מחו"ל? אם כן זו בהחלט אטרקציה עבורו ועבורכם- ביקור והכרת האמנות מקרוב.

לשלב סיור מוזיאונים עם טיול בתל אביב

כפי שהבנתם אחד מהרעיונות היותר טובים הוא לצאת לסיור תל אביבי ולא לשכוח לשלב ביקור באחד או יותר מאותם מוזיאונים במרכז הארץ. אז השפע הוא גדול אבל מה שהכי אטרקטיבי הן עבורכם והן עבור האורחים הזרים שלכם הוא לראות את הדברים מכל היבט באמצעות סיור מודרך. אז איך בוחרים מוזיאון המשלב סיורים? מוודאים כי המדריך אכן מדבר בשפה הנדרשת, בודקים את השעות ויוצאים למסע מדהים שמתאר לא רק את פנים המוזיאון אלא גם את מה שמתחולל בסביבתו המדהימה. האווירה המושלמת ביותר עבורכם, עבור הילדים ועבור האורחים האמורים לבקר הינו ביקור מדהים המשלב בתוכו גם סיור והנה- עבר עוד יום מהמם ואטרקטיבי עבור כולם בלי יוצא מן הכלל. אז בעוד הנוף מדהים, הסיור מרתק והכול יחד חובר לחוויה אחת שאי אפשר לשכוח- סיור שהוא טיול אחד שלם בזכות ביקור במוזיאון הנכון. נמצאים בסביבת המרכז ויפו? בואו לחוות את החוויה באמצעות סיור מוזיאונים במרכז.

בסיכום דבר, במוזיאונים הנמצאים בתל אביב ואזור יפו תוכלו לשלב הן ידע והן הנאה עילאית בזכות כמה פרמטרים שחוברים יחד והופכים כל מפגש או ביקור למשהו שהוא מעבר לידיעה אינטלקטואלית רגילה.

רכישה והשכרה של ציוד רפואי

השכרת ציוד רפואי

טיפולים רפואיים מתבצעים ברובם באמצעות ציוד רפואי מגוון. מכשירים שונים משמשים אנשי רפואה לצורך הזרקת תרופות, לביצוע פרוצדורות רפואיות כמו: ניתוחים, חבישת פצעים, בדיקות גופניות, אבחון, פיזיותרפיה ושיקום ועוד. ציוד אחר הינו ריהוט שמותאם בצורה משולמת לסוג הטיפול, לשכיבה וישיבה, לאחסון, להובלת אנשים, תרופות וציוד אחר וכדומה. המכשור בחלקו הינו מורכב ובעל טכנולוגיות מתקדמות והאחר הינו פשוט יותר. יש מוצרים שנועדו לשימוש חד פעמי ויש אחר לשימוש ארוך טווח. יש ציוד שנועד לשימוש בתוך במבנים רפואיים ויש אחר שנועד לשירותי שטח. וכן הלאה.

רכישה והשכרה

את כל הציוד הזה ניתן לרכוש אצל חברות שמתמחות באספקת ציוד רפואי. חלק גדול ממנו אף ניתן להשכיר לתקופות שונות שחלקן אפילו ארוך מאוד. שיטות ההשכרה התמחור משתנות בהתאם לסוג המוצר ופרמטרים אחרים. לדוגמא: ניתן להשכיר מכשיר לטווח ארוך ובסוף התקופה להחליף למכשיר דומה אבל מתקדם יותר, וכדומה. חברות אלו מחזיקות אתרי אינטרנט מסודרים וידידותיים וניתן לגלוש בהם ולבחור את המכשור הנדרש. בכל אתר יש סידור תפריט ראשי וסידורי תפריט משניים. המכשור הרפואי מצוי תחת השם קטלוג מוצרים שבעצמו מחולק לקטגוריות שונות. בכל אחת מהן יש ציוד המתאים לקטגוריה. כך ניתן לראות מיטות טיפולים ואשפוז, פתרונות הרמה, הולכה והעברה, תמיכה טיפולית ופצעי לחץ, דיאגנוסטיקה, מכשור רפואי, פתרונות רחיצה ומערכות חיטוי, פיזיותרפיה, שיקום אקטיבי, שיווי משקל ויציבה. בכל אחת מהקטגוריות יש מספר רב של  מכשירים וציוד רפואי וכל אחד יבחר מכשיר אחר בהתאם לתחום פעילותו.

שיטות רכישה מגוונות

עולם הרפואה הינו גדול ומגוון מאוד וכולל אבחון, טיפול, שיקום ועוד. יצרנים רבים שחלקם הינם בעלי שם ומוניטין בינלאומיים מייצרים ומשווקים אלפי פריטים מגוונים. יש צורך להתייעץ ולקבל הסברים, טיפים, ועצות ממומחים לאספקת ציוד רפואי. בחברה בעלת ניסיון ושם יש משווקים מומחים היכולים לסייע בייעוץ מגוון. ניתן להתקשר ולשוחח עימם ולקבל הסברים במהירות ובצורה מפורטת. כך, יהיה ניתן להתאים את המכשיר המתאים ביותר לצרכי המטפל. במוסדות רפואה גדולים הדרישה לציוד רפואי עולה, לרוב, על ידי אנשי המקצוע הבקיאים בתחומם וכל הרכישה נעשית בצורה מסודרת על ידי מכרזים או על ידי הזמנות להצעות מחיר וכדומה. עסקים ואנשים פרטיים יכולים לרכוש ציוד רפואי דרך אתרים המיועדים לכך, וגם בחנויות ובמקומות אחרים המספקים אותם. כאן, יכול כל אחד לרכוש כל מכשיר או ציוד רפואי הנראה ונדרש לו ללא פרוצדורות מורכבות. ניתן לרכוש מוצרים בודדים הנמצאים על גבי  המדפים או להזמין כמויות בהזמנה  מסודרת שעשויה לזכות, פעמים רבות, בהנחות משמעותיות. מוסד רפואי שעובד עם ספק אחד עשוי להרוויח רבות. כל ההזמנות נעשות בצורה מסודרת על בסיס תמחור זהה, וכך, כל האספקה נעשית במהירות ובצורה חלקה. יש חשיבות לשיטת עבודה זאת והדבר מקל מאוד על פעילות המוסד הרפואי.

בואו להכיר כמה מתכונים דרוזים בסיסיים

העדה הדרוזית, היא ללא ספק אחת מן העדות המיוחדות ביותר שיש היום בשטחי מדינת ישראל. מדובר בעדה עם מסורת מפוארת מאד, עם דת סודית וייחודית, ועם תרבות יוצאת דופן. עם זאת, במפגשים תיירותיים רבים, אין ספק שאחד מהדברים שמרשימים במיוחד את הציבור הישראלי, הרי זהו האוכל הדרוזי, עם מתכונים שונים. מתכונים בעדה הדרוזית, אהובים מאד על כלל הציבור בישראל, היהודי והערבי כאחד. מדוע זה כך? מכיוון שמצד אחד, מתכונים דרוזים מבוססים על מרכיבים רבים אשר מוכרים לישראלים (שהרי הדרוזים יושבים מאות בשנים באזור המזרח התיכון), אך מצד שני, אין ספק כי מתכונים דרוזים כן כוללים בתוכם שינויים ומרכיבים ייחודיים, שהופכים אותם ליוצאי דופן וטעימים במיוחד.

כמה מתכונים שתרצו להכיר

יש כמה מתכונים בעדה הדרוזית, שבהחלט תוכלו להכיר. הם לא מורכבים מידי, וגם אדם שמעולם לא התנסה בהכנה של מתכונים דרוזים, לא יתקשה בהם. קחו לדוגמה, מתכונים להכנת פיתה דרוזית. בשונה מפיתות רגילות, את הפיתות הדרוזיות אפשר להכין גם על סאג', ואם לא, אז רצוי בטאבון. אפשר להשתמש גם בתנור רגיל, אם כי שתי האופציות האחרות עדיפות. על מנת להכין מתכונים להכנת פיתה דרוזית, עליכם להצטייד בסך הכל בק"ג אחד של קמח, כף של שמרים, 2-3 כוסות מים, וקצת מלח להדגשת הטעם. מתכונים דרוזים אלו הם פשוטים במיוחד – בסך הכל יש לערבב את כלל המרכיבים ולהכין בצק. את הבצק מניחים למשך שעה שיתפח, ולאחר מכן יש לחלק אותו לכדורים בגדלים שונים, לפי הגודל שבו אתם תרצו את הפיתה שלכם. את הכדורים טובלים בעוד קצת קמח, משטחים, ומתחילים להכין על הסאג' או על הטאבון.

מתכונים נוספים שתוכלו לעשות בהם שימוש, הם המתכונים להכנת לבנה. ברור שאלו הם מתכונים דרוזים שבהם אתם לא צריכים בעצמכם להכין את הגבינה מההתחלה, אלא לעשות שימוש ביוגורט קיים, כאשר מומלץ לרכוש יוגורט %5. מעבר לכך אתם בסך הכל צריכים שמן זית וכפית מלח. את היוגורט אתם מערבבים עם המלח, וקושרים אותו בתוך שקית בד, בצורה חזקה ואטומה לחלוטין. את השקית אתם תולים בחוץ, ואחרי יממה שלמה – יש לכם לבנה למהדרין, ממש כמו בתוך מתכונים דרוזים אותנטיים.

ויש עוד הרבה מאד מתכונים דרוזים

ראיתם פה שני מתכונים פשוטים למדי, שכל אחד יכול להבין, אפילו אם הוא מעולם לא התנסה בהכנת מתכונים של העדה הדרוזית. המאכלים שמתקבלים בסופו של דבר הם ערבים מאד לחך הישראלי, ואפשר להכין ארוחה שלמה בעזרת מתכונים אלו. אתם מוזמנים כמובן להמשיך ולחפש מתכונים דרוזים נוספים, אשר כוללים גם מאכלים בשריים שונים, במידה ותרצו להכין מנות עיקריות. המתכונים הם כולם נוחים למדי להכנה, ולא דורשים עבודה רבה יותר ממה שאתם מורגלים אליה.

* אנו ממליצים בחום על בלוג מתכונים נוסף, הפעם מתכוני עוגות ומתוקים של "מיריקה":
http://www.mirika.co.il/category/blog/

מכללות בצפון – עושר אקדמי

לימודים בצפון

למרות מספר התושבים הלא גדול בצפון הארץ יש שפע של מכללות בצפון הארץ המעניק אפשרות לצעירים רבים ללמוד באווירה אחרת את מרבית מקצועות הלימוד האקדמיים. מכללות בצפון כוללות בין היתר לימודי קולנוע וטלויזיה, לימודי אמנות שונים, מדעים, מקצועות ההנדסה השונים ועד ללימודי מקצועות עריכת הדין, ראיית חשבון, מקצועות ההיי טק השונים, חינוך וספורט, ניהול והנדסת אנוש וכיוצא באלה.

בשנים האחרונות נוספו עוד מכללות בצפון המאפשרות לכל אחד ואחת למצוא את התחום שמעניין אותו ללמוד. להל"ן רשימה של המכללות בצפון ומסלולי הלימודים אותם הם מציעים. כדי להכיר את כל המכללות ואת כל המקצועות מומלץ להיכנס לאתרי המכללות עצמם ולוודא את כל הפרטים המדוייקים.

המכללה האקדמית גליל מערבי בעכו

כרגע נמצאת המכללה בחסות אוניברסיטת בר-אילן אך היא כבר נמצאת בהליך בקשה לעצמאות אקדמית. במכללה לומדים קרוב ל 2000 תלמידים במקצועות שונים במסלולים לתואר ראשון.

אורט בראודה – כרמיאל

מכללה אקדמית למקצועות ההנדסה באישור ובתקצוב המל"ג המעניקה תארי בוגר במדעים – BSc, וכן תואר מוסמך במדעים – M Sc. מספר הלומדים במכללה הוא 4000 שמתוכם לומדים כ 2800 לתארים אקדמים בתחומי ההנדסה השונים והיתר נמצאים בתוכניות קדם אקדמאיות. במכללה זו קיימת תוכנית ייחודית בתחום התעשיתי / עסקי.

המכללה האקדמית כנרת בעמק יזרעאל

המכללה מציע לימודים אקדמיים בתחומים שונים ומגוונים בתוך קמפוס רחב ידיים המשלב לימודים עם התנסות מעשית. הסגל האקדמי מגיע למכללה זו ממיטב האוניברסיטאות בארץ והיחס לכל תלמיד הוא אישי ותומך. חיי החברה במכללה זו עשירים במיוחד ורבים בוחרים בה מסיבות אלה.

מכללת צפת

מכללת צפת פועלת בחסות אוניברסיטת בר אילן. המכללה מקיימת מסלולי לימוד שונים המעניקים ללומדים תואר BA של אוניברסיטת בר אילן וכן ישנם מסלולי לימוד להכשרת  מורים וללימודי עבודה סוציאלית.

מכללת תל חי

מכללת תל חי ממוקמת צפונית לקריית שמונה ומאפשרת לתלמידיה אחד עשר מסלולים אקדמאים שונים לקראת תואר ראשון ותואר שני במקצועות שונים. כמו כן ניתן ללמוד במקום בתוכניות קדם אקדמאיות ויש במקום מכון לאמנויות ובית ספר לנערים מחוננים. במקום לומדים כ 4000 תלמידים באוירת קמפוס מקסימה. המכללה מקיימת אירועים רבים כמו כנסים, הרצאות אורח, ימי עיון וכדומה.

מכללת אוהלו בקצרין

מכללה לתיירות, חינוך וספורט  שהוקמה על שם ברל כצנלסון בשנת 1964 ליד הכינרת והועברה לקצרין בשנת תשנ"ח. בשנים האחרונות עבר המקום שיפוץ ובנייה מחודשת וכיום הוא כולל מעונות מסובסדים, כיתות חדשות, מעבדות, חדרי מחשבים וכיוצא באלה.

אם אתם חושבים ללמוד באווירה אחרת, ביחד עם בני גילכם ורחוק מהבית, כל אחת מהמכללות בצפון יוכלו לשרת אתכם נאמנה, תלוי בתחום הלימוד המועדף עליכם. הלימודים בצפון הם חוויה שמעבר ללימודים האקדמים והם כוללים גם מגורים עצמאיים, חיי חברה תוססים והרבה פעילויות רבות אחרות.

מאמרים כחלק מאסטרטגיית ניהול תוכן

כשאנו מדברים על  הפצת מאמרים באינטרנט אנו מדברים למעשה על מה שמכונה ניהול תוכן .  המושג ניהול תוכן לא היה שגור עד לא מזמן בפינו, אבל כניסתו של מדיום האינטרנט לחיינו סימנה עידן חדש, בו אסטרטגיות ניהול תוכן הכוללות פעולות כמו הפצת מאמרים, יכולות לעשות את ההבדל בין שיווק אינטרנט מוצלח לאחד שאינו כזה. ניהול תוכן בימינו, שמכוון לקידום ושיווק באינטרנט ישים דגש על ניהול תכנים נכון בתוך האתר שלנו, על פי היגיון וארכיטקטורה מסוימים, וידאג גם להפצת תכנים ומאמרים בפלטפורמות מחוץ לאתר שלנו, אשר ייצרו שיח על נושא מרכזי באתר שלנו ויקשרו אליו. במידה והתוכן באתרינו מנוהל כנדרש, אנו נמצאים על המסלול הנכון לצמיחה באינטרנט.

כיצד לכתוב מאמרים מקצועיים?

דיברנו כאן על החשיבות של כתיבת מאמרים לקידום אתרים ומיתוג אישי . כמובן שעל מנת שמאמרים אלה יהיו אפקטיביים חשוב שנערוך אותם בצורה נכונה המותאמת לצרכים שלנו. בשביל שנעשה זאת נכון הנה כמה טיפים לכתיבה נכונה של מאמרים:

1.  היו מקוריים, תנו תוכן ייחודי לגולשים שלכם. אל תעתיקו מאמרים מאנשי מקצוע אחרים, אחרת תפגעו בתדמית שלכם ובמקומות לבנות לעצמכם תדמית של מקצוענים תבנו לעצמכם תדמית של מעתיקנים. כמו כן, זכרו שמנועי חיפוש לא יתנו לכם קרדיט על תוכן משוכפל.

2. הפיצו מאמרים שימושיים לגולשים באינטרנט. אל סתם תכתבו שאתם הכי טובים בתחום מסוים, אלא נסו לתת מידע מועיל ללקוחות הפוטנציאלים שלכם, כזה שעשוי לעזור להם לפתור בעיות שרלוונטיות לתחום שלכם. במידה והם יפיקו תועלת מהמאמר שלכם הם כבר יסיקו בעצמם שאתם מקצועיים ובעלי ידע בתחומכם.

3. במידה ואתם חפצים שמאמריכ יאונדקסו כהלכה במנועי חיפוש הקפידו על כתיבה לא מתחכמת מדי. מנועי חיפוש עלולים להתקשות בפיענוח שנינויות, היו ברורים ופשוטים בנוגע למסר שלכםץ שיזרו במאמר מילות חיפוש שסביר להניח שהגולשים שלכם יחפשו.

עכשיו כל מה שנותר לכם לעשות הוא לפרסם אותו ולהנות מהפירות.

מאמרים באינטרנט

רשת האינטרנט היא מקור מצוין לאינפורמציה מקצועית ומגוון מאמרים שימושיים. למעשה אין נושא בעולם שאני יכול להעלות על דעתי שאין עליו מאמר אי שם ברשת. הבעיה היחידה באינטרנט בהקשר הזה היא פיצוץ מידע. קיים כל כך הרבה תוכן וישנם כל כך הרבה מאמרים אי שם ברשת, עשד כדי כך שאיתור מאמר איכותי עלול להיות משימת סלקציה מתסכלת למדי. המטרה של אתר זה היא לסייע לכם למצוא את המאמרים האיכותיים ביותר ברשת. לא, אנחנו לא מפעילים איזה מנוע חיפוש מתוחכם, למעט סריקת תוכן ידנית שנעשית על ידי בני אדם בשר ודם, כאלה שאובססיבים על ניהול מידע באינטרנט. מקווים שהאתר יהיה לכם לעזר ושתמצאו דרכנו את המידע הכי שימושי שקיים היום ברשת. כולכם מוזמנים לשלוח לנו המלצות על מאמרים ובכלל ידע שימושי שמופץ ברשת ושיש לו מקום אצלנו במדריך המאמרים.