הגירה עסקית לקנדה

מהגרים רבים עוזבים את ארץ מולדתם ומחפשים מזלם בארצות אחרות, וקנדה הינה אחת הארצות האטרקטיביות שבהן. נדמה כי בקנדה חוברים מספר תנאים שתורמים רבות לרצון להגר אליה. המדינה זקוקה לכוח אדם בגלל התפתחות מתמדת ומאידך היא מנהלת מדיניות שדוגלת בקליטת מהגרים. המדינה הינה רחבת ידיים ויש בה צורך מתמיד בקליטת אנשים מחתך סוציו אקונומי נרחב וביניהם גם אנשים בעלי יכולת כספית. היא פותחת שעריה למשקיעים, בעלי עסקים ולעצמאים. לכל אחד מהסקטור הזה יש אפשרות להגיש בקשות הגירה והוא יתקבל אם יעמוד בתנאים מקדימים שונים. ככלל, לא ניתן להגיש בקשה להגירה עסקית בשלוש הקטגוריות בו זמנית.

תנאים לקליטת המהגרים

משקיעים יידרשו להוכיח כי ברשותם הון עצמי של לפחות 1,600,000 דולרים קנדיים. שהם בעלי יכולת להשקיע לפחות 800,000 דולר קנדי לתקופה של לפחות 5 שנים בחשבון של האוצר הכללי של קנדה, וכן, ניסיון בתחום הקמה או ניהול עסק רווחי במשך תקופה של  שנתיים ב 5 השנים האחרונות טרם הגשת  הבקשה. מהגר מתחום העסקים או בעל עסק צריך להוכיח כי יש לו הון עצמי, ניסיון בתחום הקמה או ניהול עסק וכן, ניסיון בתחום הקמה או ניהול עסק רווחי. עצמאים יידרשו להוכיח כישורים מקצועיים וניסיון בפעילות עצמאית של לפחות שנתיים, מעבר וועדה רפואית והיעדר עבר פלילי. בין כל המקצועות המוגדרים כעצמאיים ניתן למנות: פעילים ומאמנים בתחום הספורט, אומנים שונים: שחקנים, ציירים, זמרים ועוד. וכן,  חקלאים בעלי ניסיון בניהול חווה המעוניינים להקים בה חווה.

סיוע למהגרים

הגירה עסקית מספקת אפשרות טובה למהגרים אשר אינם מתאימים לתכנית ההגירה הפדראלית מסיבות כמו גיל, חוסר בהשכלה גבוהה, אי ידיעת שפה ועוד. ממשלת קנדה מרוויחה מקליטת אנשים מיומנים אלו ובעלי הון בגלל יצירת תשתית אנושית טובה שתתרום בעתיד לחברה הקנדית. המהגרים מצידם נהנים, מסיוע של  מוסדות ממשלתיים רבים בתחומי דיור, אישורים והקלות. כל אלו הופכים את הקליטה לקלה יותר. הבונוס ממתין לאחר שנים בדמות דרכון קנדי שיש לו מעמד חשוב במרבית חלקי העולם. בנוסף לכך, הם נהנים ממדינה שדוגלת בחירות הפרט ובחופש הבעת דעות בלי  הבדלי גזע, דת ומין.

הזדמנויות רבות

אוכלוסיית קנדה מונה כ35 מיליון תושבים והיא קולטת כ 1,500,000 מהגרים בכל שנה. חלקם מגיעים כפליטים מארצות מוכות מלחמה, רעב וכדומה וחלק אחר משמעותי יותר הם אנשים אשר עומדים בתנאי מדיניות ההגירה הכלליים. למהגרים העסקיים המבקשים להגיע אליה קורצות הזדמנויות רבות בהן שוק עסקי גדול שכולל את כל מדינות צפון אמריקה ובהם ארצות הברית ומקסיקו, ויזות למדינות שונות בעולם, שוק מודרני שמאופיין בבירוקרטיה נוחה ועוד. לישראלים המעוניינים להגר מסיבה עסקית או אחרת מומלץ להיעזר בעורכי דין ובמומחים להגירה אשר יכולים לייעץ, להכין מסמכים ולתמוך בעת התהליך המורכב. קליטה נוחה בארץ זרה תתרום רבות להשתלבות בה.

לעוד מידע על הגירה לקנדה לחץ כאן

 

רשלנות מקצועית של עורך דין

רשלנות מקצועית של עורך דין

אי שביעות רצון מעבודתו של עורך דין אינה אומרת בהכרח שהוא ביצע עבודה רשלנית שמצריכה תביעה שלו. בכל אופן, ישנם גם לא מעט מקרים בהם עורכי הדין לא עומדים בתנאי הסכם שנחתמו עם הלקוחות שלהם, דבר המביא עילה לתביעה. רק תשימו לב שאתם עושים כל דבר הנוגע להליכים המשפטיים בצורה חכמה, כך שבסופו של דבר יתאפשר לכם למצות את הזכויות שלכם באופן אופטימלי.

מתי עורך דין יכול לבצע רשלנות מקצועית?

אפשר לומר שהמקרים הנפוצים ביותר הינם פשוט אי עמידה בהסכמים שנחתמו בין הלקוחות לעורכי הדין. לפני כל תחילת עבודה עם עורך דין בדרך כלל חותמים על הסכם שבו מפורטים תנאי העבודה בין שני הגורמים, וזאת תוך כדי עמידה על הפרטים השונים שקשורים לאופן שבו הלקוח ייוצג בבית המשפט וראיותיו יוצגו לפני השופט.

רק חשוב מאוד לשים לב שעורך הדין מבחינתו מחויב מבחינה משפטית לעמוד ביושר ולומר אך ורק אמת בכל מילה שיוצאת מפיו. כך שאם עורך הדין מזהה כי אתם מנסים לבקש ממנו שיאמר דברי שקר, חשוב להבין שאין הוא מחויב בהצגת הפרטים הללו בפני השופט, ויתרה מכך מדובר בעבירה, שכן אסור לשקר בבית המשפט כאמור.

פונים לעורך דין מתאים

בכדי לטפל במקרים של רשלנות מקצועית של עורך דין שלא עבד לפי שביעות רצונכם או פשוט לא עמד בהסכם שנחתם ביניכם, אתם תצטרכו ליצור קשר עם עורך דין אחר שמתמחה בתחום של תביעות עורכי דין. הוא כבר יוכל לסייע לכם במיצוי הזכויות שלכם, כך שכל טענותיכם ייוצגו בקפידה ואתם באמת תוכלו ליהנות מייצוג הולם.

אל תשכחו לדאוג לשכור עורך דין שיהיה מספיק מנוסה בתחום, שכן לעתים השכרת שירותים של עורך דין לא מנוסה עלולה לבוא לרעתכם ולהביא לכדי מצב שבו אתם פשוט לא מרוצים ממה שאתם מקבלים. כך שכפי שאתם לא אהבתם את השירות שקיבלתם ודאי מעורך הדין שאתם רוצים לתבוע, באותה מידה ניתן לומר שעליכם להישאר עם עיניים פקוחות ולדאוג לכך שאתם דואגים לשכור את שירותיו של עורך דין שבאמת יוכל לענות על הציפיות שלכם כמובן.

לא צריך להרחיק יותר מידי כאשר אתם מחפשים עורך דין מהסוג הזה, כיום אפשר למצוא עורכי דין לפי התמחויות שונות בקלות באינטרנט. יתרה מכך, אם תרצו אתם גם יכולים להתייעץ עם מכרים שלכם שיש להם ניסיון בהתעסקות עם גורמים משפטיים, שכן אולי הם יכירו עורך דין שיוכלו להמליץ לכם עליו. בכל אופן, אל תתפשרו על עניין עורך הדין שאתם בוחרים לשכור את שירותיו, שכן כפי שאתם מבינים יש לעניין הזה משמעות גדולה מאוד ביכולת שלו להציג את הטענות שלכם באופן ראוי. שיהיה לכם בהצלחה במציאת עורך הדין שלכם.

לקריאה נוספת: /רשלנות-מקצועית/http://www.elihalm.com

מהו מס שבח, כיצד מחשבים אותו ומי זכאי לפטור?

מס שבח

סוגיית מיסוי מקרקעין זהו עניין אשר מטריד אנשים רבים ברחבי הארץ. אנשים רבים מעוניינים למכור קרקעות בשלב כזה או אחר לאחר מכן הם מבינים כי סוגיית מיסוי מקרקעין תהיה משמעותית ביותר עבורם. בכל אופן, בסך הכל מדובר פה על המס אשר המדינה לוקחת מההון על מכירת הקרקע.

מהו מס שבח?

מס השבח הוא המס של המדינה על ההון ממכירה של קרקע מסוימת. המס הזה רלוונטי בעבור כל אחד אשר יהיה מעוניין למכור קרקע בשלב כזה או אחר בחייו, זאת כאשר לאורך השנים המס עבר שינויים רבים למדי. בין אם מדובר על פטורים לאנשים מסוימים ובין אם מדובר עם חישוב מורכב של מס השבח, בכדי להבין את זכויותיכם לעומק תהיו חייבים להיעזר בבעל מקצוע מהתחום.

בעזרתו תוכלו להתמודד עם סוגיית מס השבח בצורה הטובה ביותר שישנה. בעל מקצוע מיומן יהיה הכתובת הטובה ביותר להתמודדות עם צרכי המס השונים שלכם, ללא צל של ספק.

כיצד מחשבים מס שבח?

עד שנת 2014 היה פטור גורף ממס שבח אך מאותה שנה ועד היום חלו שינויים מעמיקים בחוק. בהתאם לכך יהיה צורך לחשב את מס השבח בנפרד בהתאם לעסקאות שהתרחשו לפני ואחרי אותה התקופה. בעזרתו של בעל מקצוע מיומן תוכלו להבין בקלות מהו מס השבח שעליכם לשלם למדינה וזאת כאשר לא תצטרכו לשבור יותר מידי את הראש מצדכם. בסופו של יום מדובר בעניין שתרצו להיות כמה שיותר מדויקים בו. כאשר לא משלמים מס באופן הדרוש הדבר עלול לגרור עימו השלכות שליליות עבורכם. הרי בוודאי לא תהיו מעוניינים למצוא את עצמכם במצב בו אתם נאלצים לשלם קנסות כבדים לרשויות המס המדינה.

מי זכאי לפטור?

עסקאות שבוצעו לפני שנת 2014 יהיו זכות לפטור וזאת כאשר ישנם גם מקרים מיוחדים בעבור עסקאות אשר בוצעו לאחרונה. בכל אופן, הפטור יהיה רלוונטי רק בעבור מיעוט מכם ולאור זאת כדאי להיעזר בבעל מקצוע אשר יסייע לכם להבין את גובה המס שעליכם לשלם ולצד זאת יסייע גם עם הפרוצדורה כולה.

בעזרת בעל מקצוע מיומן ניתן יהיה לטפל בסוגיות המס השונות איתן אתם נאלצים להתמודד ובצורה האידיאלית. האדם המיומן בתחום המס יאפשר לכם להמשיך בחייכם האישיים ומבלי להתעכב יתר על המידה על סוגיות המס השונות שמטרידות רבים. ללא ספק מדובר בפתרון אידיאלי אשר יסייע לכם לשים סוף לכל הסוגיה של מס השבח. התחילו בבחינת החובות והזכויות שלכם עוד היום ותוכלו לשים סוף להרגשה של המטרד ממס השבח. אין צורך שתמשיכו עם גרירת העניין. פנו עוד היום לבעל מקצוע אשר ניחן בהבנה מעמיקה את המיסים בארץ ותוכלו כבר בזמן הקרוב להעלים את סוגיית מס השבח מחייכם. בעזרת הטיפול הנכון הכל יהפוך לפשוט.

>> למידע מקצועי נוסף בנושא היכנסו לאתר "מסקלופדיה" ברשת:
http://www.masclopedia.co.il/

תאונות עבודה – עובדות חשובות ומדריך קצר

rashlanot

4/11/2015
מרבית תאונות העבודה מתקיימות למעשה במהלך שעות העבודה או במהלך ביצועה כאשר גם תאונה שמתקיימת בעת הדרך אל מקום העבודה או  בדרך חזרה מהווה גם כן תאונת עבודה לכל דבר. בקטגוריה זו נכללות גם תאונות שנגרמו עקב מחלות שונות ו/או שחיקה שנגרמת לגוף בשל נזקי גוף פיזיים או עקב חשיפה לאלמנטים, מרכיבים או חומרים מזיקים לטובת ביצוע העבודה. למעשה כל אירוע שפוגע או הוביל לפגיעה פיזית או התפרצות של מחלה כלשהי בגין העבודה נחשב כתאונת עבודה.

אפשר לומר כי גם קרע בכתף עשוי להיות מוגדר כתאונת עבודה, אם לכתף היה חלק והשתתפות פעילה בפעולה כלשהי בעבודה, וכתוצאה מעומס היתר שהופעל עליה, נוצר הקרע. קרע בכתף אף פעם לא קורה סתם. שחיקה של הכתף כתוצאה ממאמץ ולחץ המופעלים על הכתף, בהחלט עלול לגרום לקרע בכתף וזה עלול לקרות לספורטאים שמפעילים לחץ על הכתף, אב לגם לאנשים שעובדים עם היד באופן כזה שעל הכתף מופעל לחץ.

חובת ההוכחה על התובע

בתביעות של נזקי גוף תמיד קיימת חובת ההוכחה על התובע אותה. אם אדם טוען שנגרם לו קרע בכתף כתוצאה מפעילות כלשהי שוחקת בעבודה, הוא יהיה חייב להביא חוות דעת רפואית מטעמו כדי ליצור את הקשר שמוכיח שהנזק הגופני אכן נגרם כתוצאה מהשחיקה בעבודה. כך לגבי כל תאונת עבודה שגרמה לנזק גופני, בגלל השימוש באיבר מסוים בעבודה. ההגדרה של מהי תאונת עבודה היא רחבה וחייבת להיות מוכחת בערכאות השיפוטיות השונות ומול המוסד לביטוח לאומי.

אז מה עושים?

המוסד לביטוח לאומי לא ממהר לפסוק אחוזי נכות, לעתים לא פוסקים את אחוזי הנכות המגיעים לנפגע תאונות עבודה, ואת ההתנהלות מולם רצוי לעשות בסיוע של עורכי דין המתמחים בדיני הביטוח לאומי שמכירים מקרוב את מרבית הדינים והחוקים בתחום ויודעים היטב איך להתמודד עם הבירוקרטיה המורכבת שבדבר. כל אדם אשר נפגע או נחבל בתאונה במסגרת עבודתו, רשאי לקבל פיצויים שונים הנקבעים בהתאם כמובן לסוג, אופן ורמת הפציעה או הפגיעה – ברוב המקרים הוא זכאי לקבל תשלום מטעם המוסד לביטוח לאומי בעבור ימי המחלה אליהם הוא נזקק ובמקרים של פגיעה הגורמת לנכות מסוימת יש לפנות לועדה רפואית של המוסד בניסיון לקבל הכרות במעמד של נכה, זמני או לצמיתות.

ברוב המקרים במדינת ישראל, המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח השונות לא ממהרות בלשון המעטה, להכיר באחוזי הנכות המגיעים לתובע וכמובן לשלם את הפיצויים להם הוא זכאי. הדבר יהיה כרוך לרוב באינספור דיונים, דרישות, דחיות ובירוקרטיה סבוכה, ארוכה ומתישה שלבסוף תצריך את התובע לעשות שימוש בשירותים משפטיים מתאימים שיסייעו לו בהובלת התהליך בצורה מיומנת ונכונה.

* מידע נוסף בנושא תוכלו למצוא כאן:
http://www.glazberg.com/injuries-accidents/

תושב חוזר

תושב חוזר ישראלים רבים שעזבו את הארץ לטובת עבודה בהיי-טק ובשוק ההון, מבקשים כיום לחזור לארץ בעקבות השינויים בשוק העבודה בתחומים אלו. חוק חדש בפקודת מס הכנסה אשר עשה רפורמה משמעותית עבור תושב חוזר ועולה חדש, הגיע בזמן המתאים עבור ההמונים שביקשו לחזור או לעלות ארצה, והרפורמה היטיבה עימם. תושב חוזר ותיק הוא מושג חדש הנוצר בעקבות הרפורמה במס והחזרה לארץ הופכת להרבה יותר אטרקטיבית מבעבר. כדי ליהנות מההטבות המגיעות עבור תושב חוזר או עולה חדש, יש להכיר היטב את תקנות חוקי המס ולתכנן נכון את מהלכי המיסוי.


תושב חוזר פטור ממיסים

תוקף ההקלות במס עבור תושב חוזר הוא למשך חמש שנים מיום השיבה לארץ, למי שנחשב בתור תושב חוזר ותיק ישנן הקלות מיוחדות שמאריכות את התקופה עד לעשר שנים. הפטור ממיסים חל, בין היתר, גם על קצבאות מחו"ל, דיבדנדים, הכנסות מריבית על פיקדונות, תמלוגים ודמי שכירות, כאשר מקורות הכנסה אלו נובעים מנכסים שהיו ברשותו של תושב חוזר בעת שהייתו הממושכת בחו"ל לפני חזרתו לארץ. כמו כן יש פטור במס עבור תושב חוזר על רווחים מעסקים שנשארו מאחור וממשיכים להרוויח בחו"ל, וזאת לתקופה של ארבע שנים מיום החזרה, וכן ישנה אפשרות של הארכת התקופה עד לעשר שנים. במשך חמש שנים לא יחויבו במס הכנסות משכר דירה המושכרת בחו"ל. לאחר תום התקופה משתנה הסטטוס של תושב חוזר בחזרה לאזרח ישראלי ותיק.

כיצד להגדיר תושב חוזר
לפני שמגדירים מיהו תושב חוזר, יש להבין כי יש הגדרות שונות של תושב חוזר עבור המוסדות השונים בארץ. במשרד הקליטה למשל, ההגדרה של תושב חוזר היא שונה מהגדרתו ברשויות המס והמכס. השוני מבלבל ולא תמיד אפשר לקבל תשובה חד משמעית רק על ידי פניה לרשויות, שכן בכל אחת מהן קיימת הגדרה אחרת שאינה קשורה לרשות השנייה. כדי להוכיח את עניין התושבות בודקים היכן מתרכזים חייו של אדם, וזה כולל את הקשרים החברתיים, הכלכליים והמשפחתיים של תושב, בשביל זה נבדק מקום מגוריו הקבוע, היכן מתגוררת משפחתו, מקום עיסוקו ופרנסתו והיכן הוא פועל בארגונים השונים. תושב חוזר יוגדר רק מי שהיה תושב הארץ אך הפסיק את תושבות הקבע למשך תקופה של שלוש או יותר שנים. כדי להיחשב תושב הארץ, יש להימצא בה למשך 183 ימים לפחות בשנה אחת או 425 ימים מצטברים במהלך שלוש שנים.

תושב חוזר ותיק
מי שמוגדר תושב חוזר ותיק על פי הרפורמה החדשה, זכאי להטבות מס גבוהות יותר במס הכנסה מאשר תושב חוזר רגיל. ההגדרה של תושב חוזר ותיק היא מגורים של עשר שנים לפחות בחו"ל. דוגמא להטבות להן זוכה תושב חוזר ותיק היא פטור ממס על הכנסות עסק הממשיך לפעול בחו"ל למשך עשר שנים, וזאת בנוסף לפטור על הכנסות פאסיביות כמצוין למעלה.

על חשיבותו של עורך דין תעבורה

מידת הרשלנות של הנהג היא שקובעת איזה סעיף אישום לייחס לו בכתב האישום. במידה ומידת הרשלנות גבוהה יואשם הנהג בהריגה וצפוי לעונש של עד 20 שנות מאסר. במידה ומידת הרשלנות של הנהג נמוכה יואשם הנהג בגרימת מוות ברשלנות וצפוי לעונש של עד 3 שנות מאסר. כתב אישום בגין הריגה יוגש לבית המשפט המחוזי, בעוד שכתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות יוגש לבית המשפט לתעבורה. במידה ומוגש כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות תפקידו של עורך הדין לתעבורה הוא עונש המאסר ירוצה בעבודות שירות, ותנאי לכך הוא שלא יגזרו על הנאשם יותר מחצי שנת מאסר.

בתיק 358-11-08 הודה הנהג במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן שייחס לו עבירה של גרימת מוות ברשלנות כתוצאה מאחריותו לתאונה הקטלנית. על פי כתב האישום המתוקן נהג הנאשם מעפולה לכיוון כפר תבור ברכב מסחרי בו נוסעים רבים. בשל עייפותו, הוא איבד שליטה על הרכב ובאחת העקומות שבדרך סטה לנתיב הנגדי והתנגד ברכב פרטי שנהגו נהרג בו במקום. בנוסף לכך, 4 נוסעים ברכבו של הנאשם נפצעו. הנהג, בעל עבר תעבורתי תקין וניסיון נהיגה עשיר ובעל נסיבות אישיות מיוחדות, הגיע כאמור להסדר טיעון עם התביעה, שכובד בבית המשפט לתעבורה. על הנאשם נגזרו העונשים הבאים:
10 שנות פסילה בפועל של רישיון הנהיגה, קנס בסך 1,000 ₪, צו לעבודות שירות לתקופה של חצי שנה וכן מאסר על תנאי שלא ינהג בזמן פסילה.

זכרו תמיד:

– עו"ד תעבורה הוא המפתח להצלחה בתיק תעבורה.

– עורך דין תעבורה יכול להציל מעונשי מאסר ומעונשי פסילה בפועל.

– לא מתייצבים למשפט תעבורה בלי עורך דין לתעבורה.

* למידע נוסף על שירותיו של עורך דין תעבורה, לחצו כאן.

על עורכי דין ומאמרים משפטיים ברשת

ידוע לכולם שעדת עורכי דין  ניחנה בנטייה גרופמנית קלה. עורכי דין ידועים ככאלה המושכים בקולמוס ללא עוררין ולרוב קולמוסם יהיה חד ומושחז כתער. הבעיה העיקרית עם מאמרים של עורכי דין,היא שלרוב הם מרחפים להם אי שם בספירות המשפט העליונות וכותבים מאמרים בשפה כל כך גבוהה ומקצועית  שהדיוטות שכמותנו עלולים לא להבין כלום מן האמרים הללו, ויש כמויות כאלה במיטב אתרי המאמרים באינטרנט.

בכל אופן יש אתר של משרד עורכי דין בשם דורון טיקוצקי, שהצליח להפתיע אותי לטובה בכל הנוגע למאמרים המפורסמים שם. אמנם גם הם מועדים לפעמים במקצועיות יתרה של ניסוח המאמרים, שבסך הכל לא מטיבה איתם ולא איתנו הקוראים. מצד שני יש שם כמה פנינות מידע שמנוסחות בשפה בהירה ונהירה לכל נפש כמו למשל תוכן מקצועי על נושאים סבוכים כמו תכנון ויעוץ מס נכונים, שמסביר במילים פשוטים לאזרח הפשוט הטועה בין נבכיהם הסבוכים  של דיני מסים ומנסה להבין מה ההבדל בין מיסוי טריטוריאלי למיסוי פרסונאלי. בכל אופן מומלץ לבקר שם ולדלות כמה פניני מידע משפטיים לכל מי שהתחום מעניין אותו.

 

שלילת רישיון נהיגה במדינת ישראל

ישנם כיום במדינת ישראל שלושה גופים שונים  הרשאים לשלול את רישיונו של נהג: משרד הרישוי, המשטרה ובית המשפט לתעבורה:

– עיקר הפסילות של משרד הרישוי הינם בגין צבירת נקודות. כאשר נהג צובר לחובתו 36 נקודות הוא צפוי לשלילה למשך 3 חודשים וכן עליו לעבור מבחן תיאוריה.

– המשטרה פוסלת את רישיונו של הנהג מנהלית בגין עבירות תנועה חמורות. נהג צפוי לפסילה לתקופה של חודש ימים אם עבר אחת מעבירות התנועה המוגדרות בחוק שהינן בנות פסילה מנהלית. כאשר נהג גורם לתאונת דרכים הוא צפי אף לפסילה מנהלית בת חודשיים.

– בית המשפט לתעבורה שולל את רישיונם של נהגים כאשר הם מבצעים עבירות חמורות. עצם העובדה כי נהג מוזמן להתייצב בפני בית המשפט לתעבורה ולא קיבל דוח מסוג ברירת משפט כבר מצביעה על החומרה שבדבר. העונש אותו פוסק בית המשפט לתעבורה מורכב בעצם מחומרת עבירת התעבורה עצמה ומעברו התעבורתי של הנאשם. לבית המשפט יש סמכות לסווג את הפסילה כך שהיא תחול על כלי רכב מסויים או בשעות מסויימות. בית המשפט לתעבורה משתמש בסמכות זו לעתים רחוקות.

ישנן עבירות בהן יש עונש פסילת מינימום, ולכן בית המשפט יסטה מעונש זה רק כאשר מתקיימות נסיבות מיוחדות המצדיקות זאת. נהגים רבים ממשיכים לנסוע למרות שרישיונם נשלל ומקווים שלא ייתפסו. המשטרה הקימה יחידה מיוחדת המטפלת בנהגים פסולים ותופסת אותם לאחר מעקבים. נהג שנתפס נוהג בזמן פסילה צפוי בפעם הראשונה לקבל עונש מאסר על תנאי בלבד, אולם העבירה חוזרת ונשנית בית המשפט לתעבורה עשוי להטיל עליו עונש של מאסר בפועל.

כדי למנוע את פסילת רישיון הנהיגה יש מקום להיוועץ עם עורך דין תעבורה ולבקש את ייצוגו. עורך דין תעבורה מיומן ומנוסה מכיר את כל הדרכים והשיטות שיאפשרו למנוע את שלילת רישיונו של לקוחו.

עורכי דין

אתר עורכי דין חדש בשם ליגלאינפו עלה לאוויר, המהווה התאגדות של מספר עורכי דין בתחומים שונים. באתר יש מספר רב של מאמרים שימושיים במגוון תחומי עריכת דין החל מדיני תעבורה ועד נזיקין ופלילים. כמו כן תמצאו שם פורומים משפטיים, ואינדקס של עורכי דין. האתר אומנם חדש, אולם כבר עכשיו שהוא בחתוליו הוא מכיל כמות גדולה מאוד של מאמרים משפטיים והמון מידע שימושי, אז כנראה שיש למה לצפות.